Jste sami sebou? Na kolik jste autentičtí? Zjistěte, jak na tom aktuálně jste. Tento test je stupnice toho, jak hodně vycházíte sami ze sebe a jak moc vás ovlivňuje okolí.


Ohodnoťte se v každé otázce na 0-5 bodů a počítejte si počet bodů

0 = ne/ nikdy/ 0%
1 = skoro ne/ skoro nikdy/ výjimečně/ na 20%
2 = trochu/ občas/ na 40%
3 = spíše ano/ na 60%,
4 = téměř ano/ skoro vždy/ často/ na 80%
5 = ano/ vždy/ na 100%


 

1. Znáte svůj rozhodovací proces a řídíte se jím vždy.
Víte, že k rozhodnutí potřebujete pomalu dozrát a dáváte si čas. Nebo naopak víte, že vám funguje spontánní/intuitivní rozhodování. A nebo něco jiného (dokážete popsat co).
2. Nenecháte se příliš snadno vtáhnout do dramat druhých.
Vyslechnete, podpoříte, poradíte, ale nesnažíte se druhé zachraňovat a neřešíte je i následně po té
3. Reflektujete v komunikaci (klidné i konfliktní) především své pocity a postoje. Neříkáte druhým jací jsou, co mají/nemají dělat, nevyčítáte a nehodnotíte je, ale zůstáváte u sebe.
4. Znáte svůj dlouhodobý cíl/záměr a směřujete k němu.
Pravidelně pracujete na svém záměru, děláte pro něj konkrétní kroky.
5. Je vám jasné, jaký svůj aktuální vnitřní problém/úkol řešíte.
Uvědomujete si co se tím učíte, jaké kvality rozvíjíte, co vás motivuje a co potřebujete.
6. Umíte ukončit rozhovor, který Vás nebaví, poškozuje nebo zdržuje.
Slušně, ale bez výmluv dokáže říct /vysvětlit proč nechcete pokračovat v rozhovoru tohoto typu.
7. Děláte a říkáte to, co vám dává smysl, nezávisle na tom, jestli vás druzí chválí nebo kritizují
Nemáte čas zabývat se nekonstruktivní kritikou, ne vždy věříte každé lichotce, pochvala vás těší, ale moc na ní nestavíte, víte, že vše je pomíjivé a má smysl se řídit vnitřním vedením.
8. Znáte své dary, talenty, přednosti, kvality.
Dokázali byste vyjmenovat během chvíle 5 svých kvalit a říct kde a jak se projevují.
9. Žijete podle svých hodnot a je to vidět ve vaší práci i ve vztazích
Znáte své hodnoty a nepřekračujete je. Neděláte příliš velké kompromisy a respektujete své hranice. Dokázali byste určit 5-10 klíčových hodnot vašeho života (žebříček hodnot)
10. Umíte se koncentrovat 5 minut na jedno téma/myšlenku
Zkuste si to. Pokud vás něco odvede, uvědomte si to a vraťte se k tématu. Pokud někdo nedokáže udržet pozornost tam, kde chcete on, je snáze ovlivnitelný.


VÝSLEDKY

Počet získaných bodů vynásobte 2x a získáte % výsledek toho, nakolik jste sami sebou.


0-24% – Skoro se mi nechce věřit, že jste se dopracovali k takovému výsledku. Opravdu? Nebyli jste na sebe v testu příliš přísní? Pokud je toto opravdu Váš výsledek, tak vítejte ve světě práce na sobě. Je nejvyšší čas se sebou něco udělat. Konkrétně opustit staré modely fungování a zaměřování se na druhé a více se poznat. Pak se stane to, že Vás také druzí uvidí.

26-50% – Mějte se víc rádi. Žijete ještě dost pod svůj potenciál. A to je přeci škoda.Zabývejte se sebou. Udělejte si na sebe čas. Přestaňte dělat věci, co vás vysilují a naberte energii. Pokud podléháte pocitu oběti a máte pocit, že Vám druzí nebo svět něco dluží, nechte toho. Nedluží. Vy sami si možná dlužíte sami sebe. Objevte sebe, své dary, své životní poslání. Držím Vám pěsti.

51-74% – Jste na dobré cestě a asi na sobě už aspoň trochu pracujete, máte ale na víc. Buďte horcí nebo studení, ale nikdy ne vlažní. Mějte se víc rádi a dovolte si vystoupit z řady. Osvoboďte se od zbytečných modelů z minulosti. Rozpusťte nevhodná přesvědčení. Cíleně se zaměřujte na své dary a talenty, ujasněte si své cíle, dopřejte si kvalitní podporu. Objevte své životní poslání a pokračujte na své cestě. Stojí to za to.

75%-100% – Vypadá to, že se celkem znáte a jste sami sebou často. Blahopřeji. Být skutečně sám sebou je krásné, znamená to žít svou pravou podstatu. Dávat své dary světu a naplňovat své životní poslání. Znamená to být také empatický, soucitný a cítit se součástí celku. Pokud takto prožíváte svou autentičnost, tak výborně. Druzí se s Vámi mohou cítit bezpečně, neboť vědí, na čem jsou. Jste-li sami sebou, jste prostě pravdiví a dostane se Vám pravdy. Druzí se také více otevřou a ukážou, kým jsou.


kveta

Držím Vám pěsti na Vaší cestě sebepoznání a práce na sobě. Pokud byste nějak chtěli podpořit, zvu Vás na konzultaci nebo nějakou akci. Ráda Vás poznám osobně:-)

Květa Kolouchová